Akwarium kula – niebezpieczne dla ryb!

Wiele osób traktuje rybki jako ozdobę. Często kierują się tylko estetycznym wyglądem wybranego akwarium i nie myślą o tym, że będzie się w nim znajdowało żywe zwierzę. Akwarium kula jest ładnym dodatkiem w mieszkaniu, ale niekoniecznie jest bezpieczne dla rybek.

Osoby, które chcą mieć jedną rybkę, na ogół decydują się na akwarium typu kula. Umieszczają w niej bojownika, który leniwie unosi się w wodzie lub chowa się w różnych zakamarkach. Akwarium kula nie sprzyja rozwojowi ani zdrowiu rybki.

Akwarium kula – mały rozmiar

Akwarium kula to bardzo mały zbiornik, w którym utrzymanie równowagi biologicznej jest niezwykle trudne. Małe ilości wody nie mają zdolności buforowania. Wiąże się to z szybszym zanieczyszczeniem płynu i wytworzeniem się bakterii, które mogą przyczynić się do skrócenia życia rybki lub jej śmierci.

Co więcej, mały rozmiar akwarium kula nie daje przestrzeni do pływania – szczególnie w linii prostej. Obniża to komfort naszego zwierzątka. Rybka, która pływa w kółko, może mieć problemy z błędnikiem oraz wzrokiem i gdy przeniesie się ją do prostokątnego akwarium i może już nie odnaleźć się w nowym środowisku.

Akwarium kula – permanentny stres dla ryby

Rybki mają specjalny narząd do odbierania drgań wody, które mają ją informować o zbliżającym się niebezpieczeństwie. W akwarium kula drgania bardzo szybko odbijają się od ścian i krążą między szkłem a ciałem ryby. Zwierzę jest w nieustającym stresie przez echo, którego doświadcza. Te czynniki wpływają na to, że rybka może się nie ruszać w akwarium.

Akwarium kula – propozycja tylko dla roślinek

Jeżeli marzy ci się akwarium kula to postaw tylko na hodowlę roślinek, które będą wyglądały ładnie i estetycznie w takiej formie. Okrągły kształt będzie sprzyjał rozwojowi flory typu wodnego lub sukulenty. Akwarium kula będzie w tej formie piękną i estetyczną ozdobą.

Marzy ci się własne domowe akwarium? Postaw na prostokątny model! Da ci on większe pole do wyboru roślin czy zwierząt. Może tu zakupić przedmioty i akcesoria potrzebne w prowadzeniu twojego małego akwenu. Posiadamy bogaty asortyment, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Jeżeli masz pytania, zadzwoń lub napisz e-maila!

Wszystkie potrzebne rzeczy możesz znaleźć na stronie: akwarium24.com.pl

Kornelia