Profesjonalne zdjęcia do dowodu w Krakowie

Wizerunek właściciela dowodu osobistego to jeden z najważniejszych elementów tego dokumentu tożsamości. Podobnie jak w przypadku paszportu, fotografia zrobiona w takich celach musi spełniać określone wymagania. Jej wykonanie warto powierzyć doświadczonemu zakładowi.

Profesjonalne zdjęcia do dowodu osobistego

Zdjęcie przeznaczone do dowodu osobistego musi spełnić warunki, które określone zostały w rozporządzeniu dotyczącym wzoru tego dokumentu oraz sposobów i trybów postępowania w sprawach jego wydawania, unieważniania, uszkodzenia, utraty czy zwrotu. Fotografia musi być kolorowa i posiadać wymiary 35 mm na 45 mm. Zdjęcie należy wykonać na jednolitym tle, z dobrą ostrością i równomiernym oświetleniem. W przypadku zdjęcia do dowodu konieczne jest objęcie wizerunku od wierzchołka głowy do części górnej barków, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami. Należy też zadbać o naturalne odwzorowanie koloru skóry oraz wyraźne uwidocznienie brwi i oczu. Fotografia powinna przedstawiać wizerunek w pozycji frontalnej i z zachowaniem pionowej symetrii, z zamkniętymi ustami i naturalnym wyrazem twarzy.

Jaka jest cena zdjęcia do dowodu?

Cena zdjęcia do dowodu zależy głównie od formatu. Jeżeli wniosek składany jest w postaci papierowej, należy dołączyć do niego fotografię wydrukowaną w formacie 35 mm x 45 mm. Drogą elektroniczną przesłać można plik ze zdjęciem o rozdzielczości przynajmniej 492 x 633 piksele i wielkości maksymalnie 2,5 MB. Wykonujący profesjonalne zdjęcia do dowodu https://www.fotopress55.pl/ to zakład fotograficzny, który gwarantuje idealne dopasowania formatu do obowiązujących wymogów. Warto pamiętać, że wykonane ujęcie musi być aktualne. Należy je zrobić nie wcześniej niż na pół roku przed złożeniem wniosku.

Wykonaj profesjonalne zdjęcia do dowodu w Krakowie

W niektórych przypadkach akceptowane bywają zdjęcia niespełniające odgórnych wymogów. Osoba nosząca ciemne okulary może mieć je na zdjęciu, jeżeli przy złożeniu wniosku udokumentuje wrodzoną lub nabytą wadę wzroku. Proponowana za zdjęcia do dowodu cena u fotografa w Krakowie jest bardzo atrakcyjna także dla niepełnosprawnych. Nakrycia głowy są natomiast akceptowane u osób noszących je ze względów wyznaniowych. Warunkiem jest zachowanie pełnej widoczności wizerunku twarzy oraz załączenie zaświadczenia o przynależności do danej wspólnoty wyznaniowej.

Kornelia