Popraw swoją siłę, kształt ciała i wytrzymałość z pomocą treningu EMS

Trening EMS nie jest niczym nowym, ponieważ jest stosowany od wielu lat w fizjoterapii i sporcie wyczynowym, między innymi dla zwiększenia wytrzymałości.

Intensywność treningu pochodzi ze stymulacji elektrycznej mięśni, a nie z dużych obciążeń, takich jak bieganie, ciężarki czy hantle, wobec tego trening EMS nie obciąża mięśni, stawów ani więzadeł. Udowodniono naukowo, że trening EMS daje lepsze wyniki niż konwencjonalne ćwiczenia i może pomóc poprawić siłę, kształt ciała i wytrzymałość na wiele sposobów. Zwykle podczas treningu na siłowni lub wykonywania innych ćwiczeń wykorzystujesz tylko 40 do 70 procent swojego potencjału siłowego. Trening EMS poprawia współdziałanie mięśni i zwiększa intensywność skurczów mięśni, umożliwiając organizmowi wykorzystanie do 90 procent jego potencjału, a tym samym pomagając nam osiągnąć więcej w krótszym czasie. Dodatkowa stymulacja mięśni podczas sesji treningowej EMS prowadzi do wzrostu masy mięśniowej. Zwykle już po kilku sesjach treningowych zauważysz wzrost rozmiaru klatki piersiowej, ramion i nóg. Trening EMS jest szczególnie skuteczny w przyspieszaniu procesu odbudowy mięśni po operacji czy poważnych kontuzjach i urazach. Redukcja tkanki tłuszczowej promuje wysoki poziom aktywności metabolicznej podczas i przez wiele godzin po treningu. Popraw swoją siłę, kształt ciała i wytrzymałość z pomocą treningu EMS

Im wyższy metabolizm, tym lepiej organizm będzie spalał tłuszcz i budował beztłuszczową masę mięśniową.

W przypadku kobiet trening EMS zmniejsza rozmiary typowych obszarów problemowych, takich jak okolice talii, bioder i ud, z których ciężko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i uzyskać wzmocnienie mięśni. W przypadku mężczyzn trening EMS zmniejsza obwód talii, jednocześnie rozwijając mięśnie ramion, klatki piersiowej, pleców i nóg. Możesz skorzystać z takich ćwiczeń na stronie smartgym.com.pl – Trening EMS z pewnością przyniesie wiele korzyści. Brak równowagi mięśni pleców, brzucha i dna miednicy oraz nieprawidłowa postawa mogą powodować różne nieprzyjemne objawy, w tym ból pleców. Możesz to zauważyć szczególnie, gdy siedzisz przy biurku przez dłuższy czas. EMS może ukierunkować i trenować te grupy mięśni, często powodując zauważalne zmniejszenie bólu i poprawę ogólnej postawy i elastyczności ciała.

Kornelia