Kupując składany kubek możesz zrezygnować z opakowań jednorazowych

Osoby zapracowane, które często spożywają posiłki na mieście, mogą wyposażyć się bardzo ciekawy dodatek, jakim jest kubek składany.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ łatwo mieści się w plecaku, torbie czy w torebce. Wówczas podczas posiłku możemy zabrać go ze sobą i korzystać z naszego kubka, zamiast pić napoje z kubków jednorazowych. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ możemy wówczas zrezygnować z plastikowych opakowań jednorazowych, dbając w ten sposób o naszą planetę, co przemawia do coraz większej ilości konsumentów. Często w barach znajdziemy automaty z napojami które umożliwiają dolewki, wówczas kiedy nie chcemy zużywać nadmiernej ilości opakowań jednorazowych, możemy skorzystać z naszego kubka. Oczywiście tego rodzaju produkt bardzo dobrze sprawdza się także w pracy, jeżeli chcemy napić się kawy czy herbaty składany kubek mamy zawsze pod ręką. Jeżeli w pracy znajduje się automat do kawy czy aneks kuchenny z czajnikiem, wówczas taki kubek także będzie dobrym pomysłem. Kupując składany kubek możesz zrezygnować z opakowań jednorazowych

Są one wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie wpływają w żaden sposób na spożywane przez nas napoje zimne i gorące.

Często są to materiały ekologiczne i możliwe do recyklingu, jeśli uszkodzimy kubek lub chcemy po prostu zakupić nowy. Dużą popularnością cieszą się kubki silikonowe, które są bardzo wygodne w użytkowaniu, ale także odporne termicznie. Możemy oczywiście kupić kubki różnej wielkości, standardowo jest to 200 lub 250 mililitrów, ale może być to także kubek o wielkości 470 mililitrów lub o innych pojemnościach. Zaletą tego rodzaju rozwiązań będę także specjalne przykrywki, dzięki czemu napój w naszym kubku nie będzie się rozlewał. Wygodne kubki możemy kupić na stronie https://www.sklep-faktoria.pl/kategoria-produktu/kubki/skladane/. Mogą być wyposażone także w specjalną dziurkę na słomkę, co jest oczywiście bardzo wygodne, jeśli spożywamy napój w drodze. Biorąc pod uwagę ilość produkowanych przez nas odpadów, pojemniki wielokrotnego użytku stają się bardzo rozsądne, a kubki jednorazowe wykonane z plastiku zajmują dużo miejsca, są także kłopotliwe w recyklingu.

Kornelia