Jaki owoc ma najwięcej witaminy c?

Jeśli zapytamy kogoś przypadkowego, który owoc ma najwięcej witaminy C to, co odpowie? Cytryna. Dlaczego tak myślimy? Cytryna jest żółta i właśnie tak kojarzymy witaminę C, ale akurat to jest zły tok rozumowania, bo jak się okazuje cytryna ma mniej witaminy C niż nam się wydaje.

Jeśli chodzi o zawartość witaminy C to najwięcej możemy jej znaleźć w czarnej porzeczce. Jeśli mamy możliwość kupienia takich owoców to na pewno będzie trzeba to zrobić. Witaminę C jeszcze znajdziemy w truskawkach i w kiwi. Owoce cytrusowe są dopiero po tych wymieniowych owocach, dlatego warto będzie jeść w okresie letnim dużo truskawek, bo wtedy będziemy czuć się o wiele lepiej i nabierzemy odporności. Jeśli wybieramy truskawki to tylko polskie.

 

Nie kupujemy truskawek z Hiszpanii tylko nasze krajowe i to najlepiej jeszcze byłoby, chociaż trochę takich truskawek mieć na własnej działce. Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, jaki owoc niedostępny w Polsce ma najwięcej witaminy na świecie to trzeba udać się do Australii. Tam jest śliwka kakadu, która bije inne owoce na głowę. W tej odmianie śliwki mamy przeszło 2500 miligramów witaminy C dla porównania mandarynka ma 31 gram.

Witamina C daje bardzo dobre efekty

Warto spożywać naturalną witaminę C, bo wtedy będziemy o wiele bardziej odporni na działanie wielu chorób, a na pewno na tym nam zależy. Oczywiście sama witamina C to nie wszystko, ale im mamy jej więcej tym lepiej. Można kupować tabletki, ale to nie jest to samo, co naturalna witamina, którą spożywamy jedząc owoce na ten temat dowiesz się więcej tutaj https://olimpsport.com/pl.

Warto zjadać, chociaż jeden owoc dziennie, który ma dużo witaminy C, a wtedy nie będzie nam jej brakowało w naszym organizmie. Nasze dzieci powinny spożywać bardzo dużo witaminy C. Zdrowie jest bardzo ważne, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby o nie zadbać w odpowiedni sposób. Jeśli nie mamy dostępu do truskawek czy cytrusów to można jeść inne owoce. Każdy owoc w mniejszym lub większym stopniu ma witaminę C. To trzeba wykorzystać i wtedy przekonamy się jak witamina C działa na nasze zdrowie.

Kornelia