Jak urządzić mieszkanie?

Pokoje w blokach posiadają raczej ograniczoną powierzchnię użytkową. Jednak wiele osób nie może pozwolić sobie na zarezerwowanie jednego pokoju tylko na meble wypoczynkowe, i umieszcza tam biurka. Wówczas ten pokój będzie pełnił dwojaką funkcję.

To z nich korzystamy najczęściej, np. podczas oglądania telewizji. Sprawiają, że możemy się zrelaksować, i wypocząć. Meble wypoczynkowe oferowane są najczęściej w postaci zestawów kanapa z fotelami, lub też można wybrać łóżko gdzie można zastosować różnego rodzaju materace. Jednak obecnie coraz popularniejsze stają się systemy modułowych siedzisk zestawianych zgodnie z życzeniami użytkowników. Posiadają kształty które pozwalają na dopasowanie ich do różnego rodzaju pomieszczeń. Kiedy meblujemy nasze mieszkanie, powinniśmy pamiętać że do danego pomieszczenia należy dobrać odpowiednie meble. W pokoju można postawić szafy na wymiar Warszawa, stół czy zestaw wypoczynkowy. Meble pokojowe powinny być dobrane w ten sposób, aby nie zagracać pomieszczenia. Warto wyposażyć mieszkanie w komplet wypoczynkowy, składający się z foteli oraz wersalki lub sofy. Sofa powinna być dobierana odpowiednio do wielkości pokoju czy salonu, powinna być również umiejscowiona w pewnej odległości od innych mebli, przykładowo od szafy.

Jeżeli na podłodze znajduje się parkiet powinno się podłożyć pod nogi foteli specjalne podkładki, które uniemożliwią rysowanie powierzchni podłogi. Każdy z nas ma w mieszkaniu jakieś meble. Decydując się na meblowanie domu, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość mebli. Najbardziej trwałe będą meble drewniane, które będą służyły nam przez wiele lat. Jednak w sklepach najczęściej spotykamy meble wykonane z płyty wiórowej. Są one mniej trwałe i nie są przystosowane do wielokrotnego składania i rozkładania. Ponieważ w przypadku płyty otwory na śruby czy kołki montażowe, mogą z czasem obrobić się, uniemożliwiając powtórne złożenie.

Kornelia