Jak skutecznie zdezynfekować nasz dom lub mieszkanie?

Kiedy poszukujemy sposobu na skuteczną dezynfekcję pomieszczeń czy to mieszkalnych, czy firmowych, bardzo dobrym pomysłem będzie ozonowanie.

W tym wypadku specjalne urządzenie produkuje ozon, czyli O3. Zachodzi wówczas reakcja, czyli dołączenie kolejnego atomu tlenu do występującego naturalnie w powietrzu. Następnie ozon reaguje z różnymi powierzchniami, w tym wypadku jeden atom tlenu reaguje przykładowo z substancjami biologicznymi, dzięki czemu zostaną one utlenione. Ozonowanie jest to bardzo czysty sposób dezynfekcji naszych pomieszczeń, ponieważ po jego wykonaniu pozostaje tlen, który ulatnia się do atmosfery. Trzeba będzie zatem pamiętać, że w czasie ozonowania nie można przebywać w danym pomieszczeniu, także po zakończeniu procesu należy odczekać kilka godzin i pootwierać okna, aby przewietrzyć pomieszczenie. W porównaniu do starych sposobów dezynfekcji, kiedy wykorzystywane były środki chemiczne, jest to jest bardzo czysta i przyjazna metoda. Kiedy wykorzystywane były substancje chemiczne, mające na celu dezynfekcję pomieszczeń, wówczas należało usunąć pozostałości po tego rodzaju procesie, ale w przypadku ozonowania nie mamy tego problemu. Jak skutecznie zdezynfekować nasz dom lub mieszkanie?

Ozonowanie może dotyczyć wszelkiego rodzaju powierzchni, może być to nasze mieszkanie, pomieszczenia biurowe, a zaletą ozonu jest możliwość dotarcia we wszystkie trudno dostępne miejsca.

W przypadku, jeżeli chcemy oczyścić oraz odgrzybić nasze poddasze, wówczas możemy rozpylić ozon, a dotrze on do wszystkich miejsc, także trudno dostępnych. Możemy także wykonać otwory w płytach gipsowo-kartonowych, przed które wpuścimy ozon. Możemy również bez problemów zamówić profesjonalne ozonowanie w Łodzi. Jest to oczywiście najszybsza z metod dezynfekcji, a cały proces dezynfekcji naszego domu może zająć jeden dzień, po czym może być on od razu gotowy do użytkowania po przewietrzeniu. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża czystość przykładowo w procesach produkcyjnych, zaleca się regularne przeprowadzanie procesów dezynfekcji.

Kornelia