Przewlekły ból stawów nie musi oznaczać tego, że jesteśmy starzy.

Ból stawów to coś co mogłoby się zdawać dotyka najczęściej sportowców lub osoby w podeszłym wieku, które ze względu właśnie na swój wiek coraz częściej skarżą się na przeróżne bóle czy to w dłoniach, łokciach, kolanach czy stopach.

Ból, który pojawia się w momencie, kiedy jesteśmy pewni, że nie wykonywaliśmy mocno obciążających ćwiczeń czy też wiek nie powinien wskazywać na takie dolegliwości, powinien zostać skonsultowany przez odpowiedniego lekarza specjalistę.
Jednak jakie są przyczyny powstawania tego rodzaju bólów stawów? Niestety, przyczyn może być naprawdę wiele. Jednym z najczęściej wspominanych przyczyn jest zbyt mocne obciążenie stawów. To znaczy nieodpowiednie dobranie chociażby nacisku jaki wywiera nasze ciało na nasze stawy. Zbyt długie bieganie, podnoszenie zbyt ciężkich przedmiotów, czy nadmierna aktywność fizyczna może doprowadzić do tego typu bólów. Przewlekły ból stawów nie musi oznaczać tego, że jesteśmy starzy.

Z nadmiernym obciążeniem stawów może wiązać się również nadwaga, która z kolei może być przyczyną występowania takich bólów.

Niestety otyłość, czy też nadwaga to problem, który coraz częściej dotyczy naszego społeczeństwa. Spożywanie tak zwanych fast foodów, które posiadają w sobie niezdrową chemię i duże ilości tłuszczu powoduje, że tyjemy, a nasze mięśnie i stawy powoli mają tego dość, powodując nieprzyjemne stany zapalne, czego następstwem jest uporczywy ból. Ekstremalnym przypadkiem powstawania bólów stawów może być również choroba nowotworowa kości lub chrząstek. Dlatego też, jeśli od dłuższego czasu doskwiera Ci ból nie do zniesienia, wykorzystałeś już wszystkie metody domowego uśmierzania bólu, to nie zwlekaj z konsultacją lekarską. Zdrowie mamy tylko jedno, a zaniedbane i zlekceważone choroby mogą prowadzić nie tylko do utraty zdrowia ale przede wszystkim życia. klinika leczenia bólu Wrocław to przede wszystkim wykwalifikowani specjaliści, którzy dołożą wszelkich starań by zidentyfikować źródło bólu w Twoim organizmie i skutecznie mu przeciwdziałać.

Kornelia