Podział majątku po rozwodzie

Małżeństwo może się rozpaść bardzo szybko, dlatego trzeba będzie teraz zająć się podziałem majątku. U jednych rozpad następuje po kilku miesiącach, a u innych po trzydziestu latach. Nie da się wszystkiego przewidzieć, a im dłużej ze sobą jesteśmy tym mamy więcej tego nagromadzonego majątku.

Krótko mówiąc jest później, o co walczyć. Najlepszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest intercyza. Problem w tym, że dzisiaj się kochamy i jakoś nie wypada nam sporządzać takiego dokumenty. Gorzej będzie za kilka lat, kiedy się okazuje, że jedna ze stron niewiele wniosła, ale po rozwodzie otrzymuje bardzo dużo. Gdybyśmy na czas sporządzili i podpisali intercyzę to wszystko byłoby o wiele łatwiejsze. Dzisiaj rozwody są bardzo częste, dlatego byłoby dobrze gdybyśmy się w odpowiedni sposób zabezpieczali. Nie ma wtedy ryzyka i po rozwodzie każda ze stron idzie w swoim kierunku. Inaczej czeka nas batalia o majątek, który posiadamy.

Jak podzielić nasz majątek?

Zakładamy, że intercyzy nie mamy, a zatem co mamy zrobić żeby majątek podzielić? Nie pozostaje nam nic innego jak w trakcie pozwu rozwodowego wnieść w sądzie o podział majątku. Można wtedy dokonać podziału bez ingerencji sądu, czyli się dogadać albo poczekać aż to sąd o wszystkim będzie w stanie zadecydować. Jeśli mamy do podziału nieruchomości to konieczne będzie zawarcie umowy, która będzie aktem notarialnym.

Wtedy wszystko będzie zgodne z prawem i żadna ze stron na przyszłość nie będzie miała do siebie pretensji. Prawo związane z podziałem majątku jest dość skomplikowane i bez pomocy bystrego prawnika na pewno sobie z tym nie poradzimy. Można się w tym zagmatwać i mieć później problemy, a tego chcemy uniknąć. Więcej rzeczowych i przydatnych informacji na ten temat znajdziemy na adwokat podział majątku Warszawa. Trzeba wiedzieć w sprawie, która nas interesuje tak dużo jak to tylko jest możliwe. Dzięki temu wiemy, czego się spodziewać i wiemy też, do kogo zgłosić się o fachową pomoc.

Kornelia